Десет години затвор за напаѓачот на Озил и Колашинац

Од:

Судот донесе пресуда, Ешли Смит кој се смета за главен организатор на нападот, следните десет години да ги мине во затвор, како казна за обидот за грабеж на фудбалерите Месут Озил и Сеад Колашинац.

На 25 јули, Смит со уште еден пријател, со украден моторцикл дојдоа до играчите на Арсенал и им се закануваа на фудбалерите со ладно оружје, барајќи да им ги дадат луксузните часовници кои ги носеа. Но, Колашинац покажа голема храброст и голорак ги избрка напаѓачите.

По изрекувањето на пресудата, мајката на Смит почна да вика и да плаче во судницата. Нешто подоцна ќе се донесе пресуда и за вториот напаѓач, Џордан Нортовер.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Мурињо: Нема шанси да го направам Тотенхем шампион оваа сезона

Емери: Џака може да се врати, навивачите ќе го пречекаат добро

Мурињо за Почетино: Сeкогаш добредојден во клубот

Ливерпул ги покани жителите да се произнесат за плановите за проширување на „Енфилд“

Ана Ололовска

Тотенхем нема да одвои пари за трансфери во јануари

Ана Ололовска

Мурињо зеде двајца тренери од Лил во неговиот штаб