Деандре Џордан: Се радувам дека нема да треба повеќе да играм против играчи какви што има Лејкерс

Од:

Новиот кошаркар на Лос Анџелес лејкерс, Деандре Џордан е задоволен поради тоа што ќе игра со играчи како Леброн Џејмс, Ентони Дејвис и Расел Вестбрук.

– Може да поминете многу време во НБА-лигата и да постигнете нешто, но сепак е убаво кога суперѕвездите ќе ви бидат соиграчи и се среќни да ве видат на списокот во тимот. Да, јас сум многу радосен за овој трансфер. Прекрасно е да се игра со такви квалификувани играчи кои долго време се во лигата и постигнаа големи победи во кариерата. Мило ми е што сум дел од овој тим и фактот дека повеќе не треба да се бранам од сите овие момци. Многу сум возбуден, изјави Џордан.

Тој во Лос Анџелес лејкерс дојде од Бруклин нетс. Претходно играше и за Њујорк, никс, Далас маверикс и Лос Анџелес клиперс

Би можело да ве интересира

НБА ја објави листата со 76 свои легенди

Ана Ололовска

НБА објави партнерство со Формула 1, болидите обоени во боите на клубовите од лигата

Ана Ололовска

Браун нов рекордер во Селтикс

Ана Ололовска

НБА објави 25 од 75 најдобри кошаркари во историјата

Ана Ололовска

Харден: Не планирам да го напуштам Бруклин

Ана Ололовска

Кари со трипл-дабл го предводеше Голден Стејт до триумф над Лејкерс

Ана Ололовска