Де Роси ги одбил Милан и Фиорентина

Од:

Поранешниот играч од средниот ред на Рома, Даниеле де Роси, ги одбил понудите од Милан и Фиорентина, соопшти „Спортиталија“.

Двата клуба се заинтересирани за услугите на 35 годишниот играч кој моментално е слободен агент. Но, тој им рекол дека нема да разгледува понуди од тимови од Серија „А“ поради неговата длабока почит кон „волците“.

Де Роси сега е на одмор и ќе одлучи за својата иднина откако ќе заврши.

Бока Јуниорс и ФК Лос Анџелес направија предлози до поранешниот италијански репрезентативец, но не е исклучено тој да ја заврши кариерата.

Би можело да ве интересира

Платата на Балотели може да порасне четири пати

Ана Ололовска

Берлускони: Ако сака Милан да биде оној стариот, треба да ме врати мене

Ана Ололовска

Буфон ги повика навивачите на Јувентус да покажат почит кон Конте

Манчини: Италија не е толку далеку од врвните екипи

Раниери и официјално нов тренер на Сампдорија

Италија сака да го освои ЕП 2020