Де Лихт прогласен за „Најдобар млад фудбалер“ од „Франс фудбал“

Од:

Дефанзивецот на Јувентус, Матаис де Лихт е прогласен за „Најдобар млад фудбалер за 2019 година“ во анкетата на „Франс фудбал“. Тој ја доби наградата „Копа“ за играч до 21 година

Дваесет-годишниот играч ја освои наградата главно за неговиот одличен настап во дресот на Ајакс, со кого беше на секунди од финалето во Лигата на шампионите.

Покрај тоа, Де Лихт заврши на 15-тата позиција во анкетата за „Златна топка“.

Џејден Санчо (Англија / Борусија Д) остана втор за наградата „Копа“ а трет е Жоао Феликс (Португалија / Бенфика / Атлетико Мадрид).

Би можело да ве интересира

Наполи е подготвен да направи попуст за Милик за клубовите во Премиер лигата

Ана Ололовска

Во италијанското првенство планираат да одржуваат натпревари секој ден по рестартирањето

Ана Ололовска

Интер ќе добие 15 милиони евра ако ПСЖ го продаде Икарди во друг италијански клуб

Ана Ололовска

Претседателот на Бреша го најави заминувањето на Балотели: Тој е чуден човек

Ана Ололовска

Повредатата на Ибрахимовиќ не е многу сериозна, Ахиловата тетива непроменета

Ана Ололовска

Серија А со конкретен план за продолжување на сезоната

А1он