Де Лихт: Барселона? Не сум потпишал ништо

Од:

апитенот на Ајакс, Матаис де Лихт увери дека во оваа фаза се уште нема ништо сигурно за евентуален негов трансфер. Младиот фудбалер е посакуван од Јувентус, Барселона и Баерн Минхен, а според информациите, најблиску е до „Камп Ноу“.

По синоќешната победа со 2:1 над Јуве во ЛШ, холандски новинар се обрати кон него со прашањето: „Постојат гласини дека Семјуел Умтити ќе премине во Јувентус, а ти ќе одиш во Барселона. Кога ќе го објавите вашиот трансфер во Барса?“.

На ова Де Лихт одговори со следново: „Да објавам? Нема ништо за објавување. Јас не сум потпишал ништо. Ние сме веќе во полуфиналето во Лигата на шампионите и ние сме лидери во шампионатот. Имам доволно, на кое треба да мислам“.

Би можело да ве интересира

Нистелрој: Роналдо плус пет е еднакво на Меси

Реал нема да го менува Зидан, но му постави задача

Од Реал Мадрид и Барселона се бара да договорат нов датум за „Ел Класико“

Ана Ололовска

Модриќ е првиот добитник на Златната топка во последните 26 години што не успеа да добие номинација за следната година

Ана Ололовска

Зидан: Сакам доживотно да останам во Реал

Куртоа не може речиси ништо да одбрани

Ана Ололовска