Де Лаурентис сака да ги казни играчите на Наполи со 2,5 милиони евра

Од:

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис има намера да ги казни играчите на тимот. Вкупната казна може да изнесува 2,5 милиони евра.

dobivaj vesti na viber

Најголемата казна му се заканува на играчот од средниот ред Алан, кој би можел да загуби 200 илјади, пренесува „Ла Газета дело Спорт“.

Претходно, Де Лаурентис им нареди на фудбалерите и тренерскиот штаб да бидат во карантин поради лошите резултати, но фудбалерите по натпреварот од 4. коло од групната фаза на ЛШ против Салцбург (1:1) ја игнорираа оваа инструкција.

Италијанските медиуми објавија дека еден од иницијаторите на бунтот е Алан.

Би можело да ве интересира

Осимен ги врати Наполи во трката за скудетото

Ана Ололовска

Каљари ја продолжи кризата на Аталанта и излезе од зоната за испаѓање

Ана Ололовска

Жиру ги казни тактичките решенија на Инзаги, Милан победи во „Дерби дела Мадонина“

Ана Ололовска

Мурињо: Рома е „мала“ во очите на моќните

Ана Ололовска

Рома не успеа да ја победи Џенова

Ана Ололовска

Навивачите на Јувентус истакнаа транспарент со кој му посакуваат смрт на Ањели

Ана Ололовска