Де Коло и Весели остануваат во Фенербахче

Од:

Нандо Де Коло и Јан Весели ќе останат во турскиот кошаркарски великан Фенербахче, објави инсајдерот Никос Варлас.

Според изворот, овие двајца кошаркари нема да го напуштат турскиот тим, и покрај гласините за нивно заминување.

Исто така, се известува дека иднината на уште еден лидер на Фенербахче, Костас Слукас, сè уште е под знак прашалник.

Претходно се дозна дека турскиот клуб го намали буџетот. Тимот веќе го напуштија тренерот Желимир Обрадовиќ и играчот Луиџи Датоме.

Би можело да ве интересира

Кошаркарите на Милано сè уште не може да го напуштат Мадрид поради снежната бура

Ана Ололовска

Фенербахче го најави враќањето на Гудуриќ

Ана Ололовска

Рочести се враќа во Црвена ѕвезда

Ана Ололовска

Тренерот на Барселона ја именува ЦСКА за фаворит во Евролигата

Ана Ололовска

Ник Калетес нов член на Барселона

Ана Ололовска

Шенгелија потпиша за ЦСКА

Ана Ололовска