Де Геа донира 200 илјади евра на „Црвениот крст“ по поплавите во Шпанија

Од:

Голманот на Манчестер јунајтед и шпански репрезентативец Давид де Геа, донираше 200.000 евра на шпанскиот Црвен крст, пренесуваат тамошните медиуми.

Обилни дождови паднаа во градовите Аликанте и Мурсија минатата недела. Како резултат на поплавите загинаа најмалку шест лица, илјадници други беа евакуирани.

Де Геа со овој потег ја покажа својата посветеност кон татковината и докажа дека е голем хуманитарец.

Би можело да ве интересира

Атлетико сака да го продолжи договорот со Симеоне до 2024 година

Ана Ололовска

Реал Мадрид е уверен дека ПСЖ ќе бара 150 милиони евра за Мбапе, клубот не е подготвен да плати толку

Ана Ололовска

Реал Мадрид се согласи на договор со Алаба

Ана Ололовска

Куртоа за елиминацијата на Реал во Суперкупот на Шпанија: Вознемирени сме, но ова не треба да не дефокусира

Ана Ололовска

Марселињо: Секогаш е убаво да се победи Реал

Ана Ололовска

Симеоне: Не ја имам изгубено мотивацијата за работа со Атлетико

Ана Ололовска