Давид Силва е во напреднати преговори со Лацио

Од:

Играчот од средниот ред Давид Силва, кој по десет сезони го напушта Манчестер Сити, може да ја продолжи кариерата во Лацио. Шпанецот е близу до потпишување на тригодишен договор со плата од три милиони евра годишно, со исклучок на бонусите, јавува новинарот Никола Скира на Твитер.

Претседателот на Лацио, Клаудио Лотито се надева дека договорот ќе биде потпишан во наредните денови.

Силва (34) е слободен агент бидејќи неговиот договор со Манчестер сити заврши со крајот на сезоната 2019/20 во Премиер лигата.

Фудбалерот играше за Сити од 2010 година.

Би можело да ве интересира

Милан го тужи Лацио за расистичко скандирање на навивачите против Бакојако и Кеси

Мери Јордановска

Сари го менува Инзаги на клупата на Лацио

Жарко Настоски

Истрага против Лацио за прекршување на здравствениот протокол

Давид Силва е позитивен на коронавирусот

Жарко Настоски

Симоне Инзаги ќе добие нова понуда од Лацио

Жарко Настоски

Имобиле: Сè уште сонуваме за титулата во Италија

А1он