Давид Бабунски го победи коронавирусот

Од:

Македонскиот фудбалски интернационалец Давид Бабунски ги надмина проблемите со Covid-19 и се врати на тренинзите на романскиот прволигаш Ботошани. Тој беше позитивен на коронавирус по што замина во задолжителен карантин, а сега повторно може да тренира со соиграчите откако ја надмина болеста.

Бабунски доби дополнителен повик од селекторот Игор Ангеловски за да се приклучи на националниот тим за мечот против Грузија во Лигата на нации, но не можеше да одговори токму поради проблемите со коронавирусот.

Би можело да ве интересира

Чешките угостителски објекти отворија во знак на протест поради ограничувањата

Ана Ололовска

1.483 новозаразени од коронавирус во Србија

Ана Ололовска

Во Албанија продолжува трендот на раст на новозаразени од Ковид -19

Ана Ололовска

Грците го преполнија центарот на Атина, редици пред продавниците

Ана Ололовска

599 нови случаи на Ковид-19 во Хрватска

Ана Ололовска

Министерката за здравство со „магија“ се бореше против коронавирус, па се зарази

Ана Ололовска