Дарко Димитриевски потпиша за Валјадолид

Од:

Македонскиот ракометен интернационалец Дарко Димитриевски по една година се враќа во првенството на Шпанија. Тој потпиша за шпанскиот прволигаш Валјадолид и ќе биде соиграч со Димитар Димитриоски.

dobivaj vesti na viber

Дарко Димитриевски минатата сезона играше во Германија во Емстеден, кој испадна во третата лига по ранг.

Двајцата македонски ракометари ќе бидат под водство на поранешниот тренер на Вардар, Давид Писонеро, кој имаше неуспешна мисија во Скопје.

Би можело да ве интересира

Марио Илиевски стрелец за Кишварда

Брентфорд ќе го доведе данското фудбалско чудо

Ибраими: Најважна е победата на Струга ТЛ, се радувам и за головите

Фудбалерот на Малме ја пропушти венчавката поради натпревар, го заменил неговиот брат

Јаховиќ се договорил со Бодрумспор

Миовски со гол дебитираше за Абердин