Далиќ: Бог ни даде шанса за одмазда

Хрватскиот селектор Златко Далиќ, по победата над Англија (2:1) и пласманот во финалето на Светското првенство рече дека неговиот тим има шанса да ја одмазди селекцијата од 1998 година.

– Франција има квалитетен тим, врвни играчи. Нас не чека тешка работа. Двете екипи имаат квалитет, а на нас е да се подготвиме и одиграме најдобро што можеме. Бог ни даде шанса да се одмаздиме за поразот на Мундијалот во 1998 година, изјави Далиќ.

Финалето на Мундијалот во Русија се игра в недела со почеток во 17 часот.

Би можело да ве интересира

Мундијалот на Русија и донесе 12,5 милијарди евра

Ана Ололовска

Бехрами исфрлен од швајцарската репрезентација

Ана Ололовска

Кејн е многу разочаран по Мундијалот

Ана Ололовска

ВИДЕО: Цел свет зборува за Колинда, дел од Хрватите бесни

Наум Локоски

СП 2018: Вида им се извини на Русите за непримерните коментари

Ана Ололовска

Мбапе до Англичаните: Трофејот сепак не доаѓа дома

Ана Ололовска