„Дајте му ја Златната топка на Бензема“

Од:

Вчера Реал Мадрид ја победи Барселона со 3:1 во „Ел Класико“ во рамките на деветтото коло од шпанската Ла Лига. Стрелци за Реал беа Бензема, Валверде и Родриго.

Во редот за врска кај Реал уште еднаш доминираа Тони Крос и Лука Модриќ. Хрватскиот репрезентативец по мечот имаше порака за луѓето кои се вклучени во гласањето за Златната топка.

„Навистина сме среќни поради овој натпревар, мислам дека бевме извонредни. Кога ќе игра Карим Бензема, сите знаеме што ќе се случи. Се надевам дека ќе ја освои Златната топка, со она што го прави за нас тој го заслужува тоа“, изјави Модриќ.

Инаку, Модриќ ја освои Златната топка во 2018 година.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

Реал испратил понуда за Гвардиол

„Кралевите“ го торпедираа Селтик, Лајпциг со слатка одмазда кај Шахтјор за осминафинале

Винисиус го продолжи договор со Реал

Азар за три години во Реал не одиграл ниту една минута против Барселона

Мартинез: Азар беше во ноќен клуб пред поразот од Холандија

Себаљос бесплатно се сели во Милан