Даглас Коста може да се пресели во Манчестер сити

Од:

Напаѓачот на Јувентус, Даглас Коста, летово може да се пресели во Манчестер сити, пренесе „Corriere dello Sport“.

Според изворот, поради повреди и мала минутажа, клубот од Торино е подготвен да разгледа предлози за 29-годишниот Бразилец.

Коста веќе настапуваше под водство на Јосеп Гвардиола во Баерн, со кого стана шампион на Германија.

Оваа сезона, Даглас Коста настапи на 18 натпревари на сите турнири, во кои постигна два гола и забележа три асистенции.

Би можело да ве интересира

Сколс: Барса на Гвардиола е најдобриот тим против кој сум играл, потоа следува Реал од 2003 година

Ана Ололовска

Клоп: Ливерпул сè уште не е шампион, треба да работиме напорно

Ана Ололовска

Арсенал му нуди на Обамејанг плата од 12 милиони евра по сезона

Ана Ололовска

Агентот на Игало потврди дека Манчестер јунајтед е близу до продолжување на закупот на играчот до јануари

Ана Ололовска

Мурињо не смета на трансфер на Кутињо, плата на играчот е премногу висока за Тотенхем

Ана Ололовска

Наполи е подготвен да направи попуст за Милик за клубовите во Премиер лигата

Ана Ололовска