ЦСКА му понуди нов договор на Итудис

Од:

Раководството на ЦСКА Москва и тренерот Димитрис Итудис меѓусебно се согласиле да продолжат со соработката и во блиска иднина официјално треба да потпишат нов договор, објави руска „Известија“.

– Димитрис навистина има интерес од клубовите на НБА. Но, тој самиот сака да продолжи да работи во ЦСКА. Навистина ја сака Русија и клубот и е подготвен да продолжи да работи на неговиот развој, изјави агентот на Итудис, Никос Спанос.

Новиот договор ќе биде на две плус една година.

Итудис оваа сезона ја предводеше ЦСКА до титулата Европски шампион.

Би можело да ве интересира

Реакција на КК Гостивар за распределувањето на општински пари за спорт

Ана Ололовска

Макаби Тел Авив го привлече Стадемаер

Драган Поповски

Џикиќ доби отказ во Естудијантес

Драган Поповски

ВИДЕО: Барселона го претрпе третиот последователен пораз во Евролигата

Ана Ололовска

Војдан Стојановски го смени По Ортез со Гравелин Данкерк

Ана Ололовска

Реал Мадрид со рекордни 13 последователни победи во Евролигата

Ана Ололовска