Црногорецот Милошевиќ го засили МЗТ Скопје Аеродром

Од:

Актуелниот македонски кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром се засили денеска со повремениот црногорски репрезентативец Немања Милошевиќ, промовирајќи го своето најново засилување на една недела пред стартот на новата сезона во домашното првенство.

dobivaj vesti na viber

Искусниот 34-годишен крилен центар (204 см) доаѓа од редовите на новиот член на АБА лигата, подгорички Студентиски центар.

Претходно во кариерата Милошевиќ настапуваше за Морнар, Јамбол, Бургас, Бриндиси, Орлеанс, Орадеа, Лукоил и Солнок, а зад себе има шампионски титули во Црна Гора и Бугарија.

Милошевиќ ќе им се приклучи на хрватскиот интернационалец Роберт Рикиќ, како и на Американците Дастин Вер и Хуан Дејвис, кои од почетокот на подготвителниот период се дел од МЗТ Скопје.

МЗТ Скопје сезоната ја почна со трофеј во Суперкупот, по саботната победа над Работнички од 79: 78.

Би можело да ве интересира

„Адмирал“ партнер на македонскиот спорт

Ана Ололовска

МЗТ Скопје Аеродром потпиша со талентираниот Андреј Андоноски

МЗТ Скопје Аеродром казнет со 300.000 денари, клупскиот директор со двегодишна суспензија

Ана Ололовска

Победнички старт на МЗТ Скопје Аеродром во АБА 2 лигата

А1он

Шампионот МЗТ Скопје гостува во Битола во дербито на воведното кошаркарско коло

Ана Ололовска

Радуловиќ: Далеку сме од идеалната форма, претстојната сезона ќе нема изразит фаворит