Цонга и Бурел добиваат вајлд карта за Австралија Опен

Од:

Францускиот тенисер Џо-Вилфрид Цонга специјална покана од организаторот за да учествува на Австралискиот Опен 2019 година.

Французинот е рангиран на 258. место на АТП листата.

И неговата сонародничка Клара Бурел која е 619. На ВТА листата доби вајлд карта за првиот Грен слем идната година.

Ова е објавено на официјалниот Твитер на Француската тениска федерација.

Австралија Опен ќе се одржи од 14 до 27 јануари во Мелбурн.

Би можело да ве интересира

Циципас за прв пат ја одбрани титулата, Аугер-Аласим го загуби петтото последователно финале

Ана Ололовска

Беретини се повлече од третиот турнир по ред

Ана Ололовска

Монфис ја одбрани титулата во Ротердам

Драган Поповски

Хјуит: Ѓоковиќ игра подеднакво добро на бетон и на земја

Драган Поповски

Беретини се повлече од турнирот во Рио поради повреда

Ана Ололовска

Чориќ загуби девет од последните 10 натпревари

Ана Ололовска