Чориќ го предаде мечот на турнирот во Хале

Од:

Хрватскиот тенисер Борна Чориќ нема да го брани минатогодишниот успех на АТП турнирот во Хале, откако поради болки во грбот го предаде четвртфиналниот меч.

Противник на Чориќ беше францускиот Пјер Херверт кој го освои првиот сет од мечот со резултат 7-5 во гемови.

Хрватскиот тенисер имаше проблеми со грбот во текот на целиот меч, дури при резултат од 5-4 во гемови, тој побара и помош од физиотерапевт, но беше очигледно дека ниту масажата не може да ја подобри неговата состојба, па беше принуден да го предаде мечот.

Би можело да ве интересира

Келерер тврди дека Сафин настапувал пијан во финалето на „Австралија опен“ 2002 година

Мареј се враќа на своето старо ниво

Ана Ололовска

Чилиќ го запиша своето име во историјата на тенисот

Ана Ололовска

Федерер ќе игра на Олимписките игри следната година

(ВИДЕО) Зверев до Медведев: Ти си најдобриот тенисер оваа година

Медведев ја продолжи својата импресивна серија со титулата во Шангај