Чиле убедлив против Јапонија

Од:

Комплетирано е првото коло во фудбалскиот Куп на Америка, откако ноќеска во Сао Пауло се одигра средбата меѓу Чиле и Јапонија. Чилеанците забележаа убедлива победа со 4:0.

Двоен стрелец беше Едуардо Варгас, по еднаш реализираа Ерик Пулгар и Алексис Санчез.

Во поредокот во Ц-групата, Уругвај и Чиле се на првите две места со по три бода и идентична гол-разлика, Еквадор и Јапонија се без бодови.

Вечер со делот Боливија – Перу ќе стартува второто коло.

Би можело да ве интересира

УЕФА подготвена да толерира офсајд од 10-20 см

Ана Ололовска

Клоп: Меси е веројатно најдобриот играч, но не можам да се сетам на поимпресивна сезона на еден дефанзивец

Ана Ололовска

ВИДЕО: „Златната топка“ е за Лионел Меси

Португалија светски шампион во фудбал на песок

Ана Ололовска

Бобан Николов даде гол во победата на МОЛ Фехервар

Ана Ололовска

Јапонија последен полуфиналист на Мундијалот во фудбал на песок

Ана Ололовска