Четворица ракометари на Вардар во Ол стар тимот на СЕХА лигата

Од:

Екипата на Вардар заврши на првото место во регуларниот дел на регионалната СЕХА лига, а доминацијата на „црвено-црните” се гледа и по изборот на најдобрите седум играчи.

Четворица вардарци се најдоа на тој список: Милосављев, Дибиров, Криштопанс и Карачиќ.

За најдобар тренер беше избран Маноло Каденас на Мешков Брест, додека наградата за МВП на регуларниот дел му беше доделена на Златко Хорват од ППД Загреб.

Изборот го направија капитените на сите 10 екипи што беа дел од СЕХА лигата сезонава.

Ол стар тим за сезона 2018/2019:

голман – Дејан Милосављев (Вардар)
лево крило – Тимур Дибиров (Вардар)
лев бек – Петар Ѓорѓиќ (Мешков)
среден бек – Игор Карачиќ (Вардар)
десен бек – Даинис Криштопанс (Вардар)
десно крило – Златко Хорват (ППД Загреб)
пивотмен – Марин Шипиќ (Нексе)

тренер – Маноло Каденас (Мешков)

МВП – Златко Хорват (ППД загреб)

дефанзивец – Павел Хорак (Мешков).

Би можело да ве интересира

СЕХА лига: Вардар почнува против Пекинг, Еурофарм го пречекува Спартак Москва

Бутел потпиша со нигериски кадетски репрезентативец

А1он

Спартак Москва нов член во СЕХА лигата

А1он

ЛШ: Вардар почнува со гостување кај Монпелје на 14 септември

Ана Ололовска

Писонеро: Ракометот во Македонија поинаку се доживува, се е посветено на овој спорт

Ана Ололовска

Македонските ракометарки поразени на Шампионатот во Литванија