Четири гола на Роналдо во триумфот на Португалија над Литванија

Од:

Кристијано Роналдо постигна четири голови и го одбележа синоќешниот дуел на португалската фудбалска репрезентација во Вилнус против домашната Литванија. Мечот заврши со 5:1 за Португалија.

На другиот дуел од 5.коло во Б-групата, Србија исто така на гостински терен славеше победа над Луксмбург со 3:1.

Лидер на табелата е Украина со 13 бода, Португалија има осум и натпревар помалку, Србија е трета со седум, Луксембург има четири, додека Литванија е последна со само еден освоен бод.

Би можело да ве интересира

Спортинг треба да му исплати 3 милиони евра на Синиша Михајловиќ

Ана Ололовска

Фабио Силва стана најмлад стрелец во историјата на Порто

Ана Ололовска

Касиљас тренира во фитнес сала

Ана Ололовска

Бруно Фернандес со жестоки критики кон соиграчите од Спортинг

Спортинг Лисабон го претстави својот нов тренер

Роналдо: Секогаш е убаво да се вратиме во националниот тим

Ана Ололовска