Челзи ќе го праќа Кепа на позајмица во Шпанија

Од:

Голманот на Челзи, Кеп Аризабалага може да биде играч на Севиља во зимскиот преоден рок, објави „Естадио Депортиво“.

Според изворот, управата и стручниот штаб на „сините“ не се задоволни од играта на 26-годишниот Шпанец на почетокот на сезоната, па затоа ја разгледуваат опцијата за позајмица.

Оваа сезона Кепа има одиграно три натпревари и примено шест голови.

Во прилог на заминувањето на Кепа од Лондон е и активирањето на Петр Чех како резервен голман.

Би можело да ве интересира

Ливерпул со нов клупски рекорд, нема пораз на домашен терен 64 последователни натпревари

Ана Ололовска

Ливерпул лесно се справи со Лестер и се искачи на второто место во Премиер лигата

Ана Ололовска

Клоп: Невозможно е да се освојат 100 бода оваа сезона, дури и 87 е нешто далечно

Ана Ололовска

„Сан“: Сити ќе се обиде да го ангажира Меси во јануари

Ана Ололовска

Гомез верува дека ќе се врати посилен по повредата на коленото

Ана Ололовска

Евертон заинтересиран за Иско

Ана Ололовска