Челзи испушти победа над Саутемптон

Од:

Саутемптон му даде гол на Челзи во втората минута од судиското надополнување на денешниот меч од петтото премиерлигашко коло за конечен 3:3.

„Сините“ од Лондон мораа да се задоволат само со бод и покрај водството од 2:0 и 3:2 до 92. минута.

Тимо Вернер беше двоен стрелец за домашниот тим, еднаш погоди Каи Хаверц.

За Саутемптон головите ги постигнаа: Дани Енгс, Че Адамс и Јаник Вестергард.

Челзи по пет кола има осум бода и се наоѓа на 6. место на табелата во Премиер лигата, Саутемптон со седум бода е 10-ти.

Би можело да ве интересира

Вулверхемптон е подготвен да му понуди на Траоре нов договор со плата од 110 илјади евра неделно

Ана Ололовска

Астон Вила победи на четири натпревари на почетокот на сезоната за прв пат од 1930 година

Ана Ололовска

Ван Дaјк до повредата, не пропушти ниту една минута во Премиер лигата од 2018 година

Ана Ололовска

Мурињо: Да се губи со 3:0 и да се биде инфериорен во сите погледи, не е лесно да се верува во успех, честитки за Вест Хем

Ана Ололовска

Ван Дајк ќе мора на операција

Ана Ололовска

Враќање на годината: Бејл настапи за Тотенхем по 2.709 дена

Ана Ололовска