Челзи го претстави Сари

Премиерлигашот Челзи денеска го претстави својот нов тренер, италијанскиот фудбалски стручњак, Маурисио Сари.

Сари, кој неодамна го напушти Наполи, во Челзи доаѓа на местото на Антонио.

Договорот на соработката е со времетраење од три години и има вредност 18 милиони евра, соопшти лондонскиоот клиуб.

Заедно со Сари, во пакет од Наполи доаѓа и фудбалерот од средниот ред Жоржињо, а трансферот изнесува 65 милиони евра.

Сари ќе се обиде да го врати Челзи на врвот во англискиот фудбал каде последен пат беше пред две години.

Би можело да ве интересира

Зидан: Нема промена во ситуацијата со Бејл

Почетино: Ќе заминев од Тотенхем, ако ја освоeвме Лигата на шампионите

Toтехенм со рекорден трансфер од 80 милиони евра

Ширер го советувал Стив Брус да не го презема Њукасл

Поранешниот напаѓач на Ливерпул доби забрана за натпреварување

Роџерс со предупредување до Сити и Јунајтед за Мегваер

Ана Ололовска