Чави: На Меси му е потребна Барса, а на Барса и е потребна Меси, би се обложил дека тој ќе остане

Од:

Тренерот на Ал-Сад, Чави, проговори за ситуацијата со договорот на напаѓачот Лионел Меси.

– Постојат одредени услови на пазарот и треба да почекаме да видиме како сето тоа ќе заврши. Колку што разбрав, Лео комуницира со Барселона и претседателот на клубот. Му посакувам најдобро. Како негов пријател и како навивач на Барселона, се надевам дека тој ќе продолжи да игра за клубот. Се надеваме дека ова ќе биде објавено што е можно поскоро. Ако требаше да се обложам, ќе ја изберев опцијата во која останува Меси, иако во фудбалот сè може да се случи. На Лео и е потребна Барса, а на Барса и треба Лео. Тој е среќен таму, го помина целиот свој живот таму, истакна Чави.

Од вчера Меси е слободен агент, а во периодов е со репрезентацијата на Аргентина на Купот на Америка.

Би можело да ве интересира

Меси ќе го пропушти натпреварот против Мец

Ана Ололовска

Меси од трансферот во ПСЖ ќе заработи 110 милиони евра

Мери Јордановска

Меси го собори јужноамериканскиот рекорд на Пеле

Ана Ололовска

Меси: Да се ​​освои Светското првенство или Купот на Америка е тешко

А1он

Овации, фотографирање и автограми на дебито на Меси

Ана Ололовска

ВИДЕО: Историски момент, Меси дебитираше за ПСЖ

Катерина Павлова-Николовска