Чави на чекор до клупата на Барселона

Од:

Преговорите меѓу катарскиот Ал Сад и шпанската Барселона за враќање на Чави во каталонскиот клуб се во завршна фаза, јавуваат светските агенции.

dobivaj vesti na viber

Висока делегација на Барселона од средата вечер е во Доха со цел да ги убеди лидерите на катарскиот клуб да се откажат од својот тренер, кој е на чело на Ал Сад од 2019 година и има договор до 2023 година.

Легендата на Барселона од своите фудбалски денови, 41-годишниот Чави, изјави вчера дека „се радува на враќањето дома“ и оти постигнувањето договор меѓу двата клуба е прашање на „здравиот разум“.

Би можело да ве интересира

Спотифај нов спонзор на Барселона – тригодишен договор вреден 280 милиони евра

Катерина Павлова-Николовска

Барса во „бурен“ меч го доби Атлетико за да гo помине на табелата

Ана Ололовска

Браис Мендез два пати го совлада Димитриевски – Селта го победи Рајо Ваљекано

Ана Ололовска

Пресврт победи за Мајорка и Елче

Ана Ололовска

Лапорта призна дека е бесен што Дембеле не замина во јануари

А1он

Чави по поразот од Реал: Вознемирен сум, игравме добро, заслуживме повеќе

Ана Ололовска