Чави Ернандез ќе игра во Катар и во петтата деценија

Од:

Поранешниот фудбалер на Барселона и член на шпанската репрезентација Чави Ернандез го продолжи договорот со катарскиот клуб Ал Сад, за кого ќе настапува и во следните две сезони.

dobivaj vesti na viber

На овој начин 39-годишниот фудбалер ќе продолжи активно да игра и во петта деценија од животот.

– Среќен сум што и во следните две години ќе бидам дел од семејството Ал Сад, изјави фудбалерот по потпишувањето на новиот договор.

Чави Ернандез со Барселона освои 25 трофеи, а во Ал Сад дојде во 2015 година.

Ал Сад во катарскиот шампионат се наоѓа на втората позиција.

Би можело да ве интересира

Предупредување до Катар дека може да остане без Мундијалот

Предраг Петровиќ

Објавена прогнозата за Мундијалот – кој ќе биде победник?

Предраг Петровиќ

Крај на сагата околу Манџукиќ, дефинитивно се сели во Катар

Татјана Ташкова

Катар домаќин на Купот на Заливот без учество на три држави кои бојкотираат

Ана Ололовска

Чави: Системот во Катар функционира подобро отколку во Шпанија

Ана Ололовска

Селекторот на Катар: Дојдовме да играме фудбал, не да се сликаме со Меси