Чалханоглу сака да добива пет милиони евра годишно од Милан

Од:

Играчот за врска на Милан, Хакан Чалханоглу може да го продолжи договорот со клубот, пренесува новинарот и добар познавач на италијанскиот фудбал, Николо Скира.

Според него, 26-годишниот турски фудбалер сака да добива пет милиони евра годишно.

Од друга страна, миланскиот клуб е подготвен да понуди само 3,5 милиони евра, па останува да се чека разврската од преговорите.

Во тековната сезона, Чалханоглу одигра 10 натпревари на сите турнири, на кои постигна четири гола и оствари една асистенција.

Би можело да ве интересира

Роналдо за победата против Болоња: Многу важна победа, Јувентус е на добар пат

Ана Ололовска

Гасперини: Каде и да оди Гомез, му посакувам се најдобро

Ана Ололовска

Манџукиќ официјално стана играч на Милан

Ана Ололовска

Озил во Фенербахче, Манџукиќ во Јувентус

Ана Ололовска

Ибрахимовиќ: Донарума е најдобар голман на светот

Ана Ололовска

Пиоли: Милан секогаш верува во својата сила

Ана Ололовска