Чалханоглу нема да го продолжи договорот со Милан

Од:

Играчот за врска на Милан, Хакан Чалханоглу ќе го напушти тимот во блиска иднина. Според „TMW“ за фудбалерот италијанскиот клуб веќе најде замена.

Според изворот, миланезите се заинтересирани за играчот за врска на Верона, Матија Закањи. Договорот на фудбалерот со клубот истекува летото 2022 година.

Претходно беше објавено дека Милан ќе го продолжи договорот со Чалханоглу до 2024 година.

Оваа сезона, 26-годишниот Турчин одигра 14 натпревари за Милан, постигна еден гол и направи шест асистенции. Дваесет и петгодишниот Закањи постигна пет гола и две асистенции на 15 натпревари.

Би можело да ве интересира

Буфон: Дефинитивно ќе престанам да играм во јуни 2023 година, но можеби и порано

Ана Ололовска

Роналдо со ново историско достигнување

Ана Ололовска

Ибрахимовиќ може да го пропушти натпреварот со Удинезе поради повреда

Ана Ололовска

Тонали: Милан треба да се врати на стариот ентузијазам

Ана Ололовска

„Кориере Фиорентино“: Фиорентина разговараше со Сари

Ана Ололовска

Пирло: Јувентус до крај ќе се бори со Интер за шампионската титула

Ана Ололовска