Бускетс се предаде: Реал веројатно нема да изгуби поени

Од:

Играчот од средниот ред на Барселона, Серхио Бускетс ги повикал своите соиграчи да останат мирни. Синоќа одиграа 2:2 со Атлетико, што го оддалечи тимот од битката за првото место.

– Ќе биде тешко да се бориме за титулата. Пропуштивме премногу предност. Реал Мадрид веројатно нема да изгуби поени бидејќи нивниот настап изгледа добро. Ако го победат Хетафе, ќе се оддалечиме од врвот на табелата, но мора да продолжиме да се обидуваме да победуваме натпревари и да не се откажуваме сè додека е математички можно да ја одбраниме нашата титула, рече Бускетс.

Доколку екипата на Зинедин Зидан го победи Хетафе на домашен терен, разликата ќе биде 4 бода при 5 кола до крајот.

Би можело да ве интересира

Барселона е подготвена да го продолжи договорот со Семедо

Ана Ололовска

Барселона му понуди договор на Вилијан

Ана Ололовска

Силва има понуди од Шпанија, САД и Обединетите Арапски Емирати

Ана Ололовска

Алаба сака да ја продолжи кариерата во Барселона

Ана Ололовска

Артур не сака да ја заврши сезоната во Барселона

Ана Ололовска

Кепа сака да се врати во Шпанија, бира меѓу Атлетико и Севиља

Ана Ололовска