Бускетс по ремито со Гранада: Кога ќе примиш ран гол, вреди многу

Од:

Фудбалерот од средниот ред на Барселона, Серхио Бускетс ги сумираше резултатите од 5. коло на шпанското првенство против Гранада (1:1).

dobivaj vesti na viber

– Кога ќе го примиш ран гол, тешко е да се игра. Ние реагиравме добро, но многу доцна го изедначивме резултатот и немаше време за целосен пресврт. Барселона има уште шанса да ја промени динамиката. Ќе се обидеме да го направиме ова заедно со навивачите кои ни помагаат, доаѓајќи на стадион во тешка ситуација, изјави Бускетс за „Мундо Депортиво“.

Барселона освои осум бода и моментално се наоѓа на седмото место.

Гранада има три бода и 17 позиција.

Би можело да ве интересира

Поради транспарент Вукчевиќ си замина од ФК Лапи

Горан Наумовски

Спотифај нов спонзор на Барселона – тригодишен договор вреден 280 милиони евра

Катерина Павлова-Николовска

Барса во „бурен“ меч го доби Атлетико за да гo помине на табелата

Ана Ололовска

Браис Мендез два пати го совлада Димитриевски – Селта го победи Рајо Ваљекано

Ана Ололовска

Пресврт победи за Мајорка и Елче

Ана Ололовска

Лапорта призна дека е бесен што Дембеле не замина во јануари

А1он