Македонскиот каратист Бојан Костов освои бронзен медал на ЕП во Будимпешта

Од:

На денешниот настап на Европското првенство за кадети, јуниори и постари јуниори У21 што се одржува во Будимпешта, од седми до девети февруари, јуниорот Бојан Костов со пет победи и еден пораз освои бронзен медал во категоријата кумите -57 килограми.

Стефан Стојановиќ исто така денеска со четири победи и два пораза го освои петтото место во категоријата кумите јуниори -70 килограми.

Забележителни настапи имаа и Магдалена Божиновска која освои седмо место.

Во текот на вчерашниот ден успешен настап имаше и Матеј Белистојаноски кој во категоријата кадети -52 килограми го освои петтото место.

Би можело да ве интересира

Недеви почнаа со одржување карате тренинзи онлајн

Ана Ололовска

Одложен квалификацискиот олимписки турнир во карате

А1он

Дебарските каратисти продолжуваат да редат успеси

Ана Ололовска

Каратистот Емил Павлов освои златен медал во Салцбург

А1он

Каратистите на прием во Агенцијата за млади и спорт

Ана Ололовска

Роберто Ацковски освои бронзен медал на младинското Европското првенство во Будимпешта

Ана Ололовска