Брестовац го објави поширокиот список на сениорите за квалификациските натпревари

Од:

Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија, Данило Брестовац го објави поширокиот список на ракометари за претстојните квалификациски натпревари против репрезентацијата на Ислнад за пласман на ЕП 2020 година.

Првиот квалификациски натпревар сениорите ќе го одиграат на 10 април (среда) против репрезентацијата на Исланд во Рејкјавик.

Вториот натпревар против селекцијата на Исланд ќе се одигра во Скопје во СЦ „Борис Трајковски” на ден 14 април (недела) со почеток во 20:00 часот.

Би можело да ве интересира

Македонските ракометари го победија Чиле и се пласираа во втората фаза на СП

Жарко Настоски

ИХФ повторно со доверба во Начевски и Николов, ќе судат на ракометниот Мундијал во Египет

Жарко Настоски

Карабатиќ избран за ракометар на деценијата, Лазаров најдобро десно крило

Ана Ололовска

Во драматичен меч, Металург одигра нерешено против Фајверс

Жарко Настоски

Еурофарм Пелистер почна со победа во СЕХА лигата

Жарко Настоски

Ракометниот „фајнал фор“ во Келн без гледачи

Жарко Настоски