Брејтвајт нема намера да ја напушти Барселона

Од:

Мартин Брејтвајт нема намера да ја напушти Барселона. Данецот, верува дека може да се избори за место во тимот. Брејтвајт во Барселона пристигна од Леганес, во февруари 2020 година за 18.000.000 евра. Тогаш Барселона мораше да го донесе бидејќи во тој период Луис Суарез и Усман Дембеле поради повреди ја завршија сезоната.

dobivaj vesti na viber

Мартин Брејтвајт, одлично ја започна минатата сезона кај Роналд Куман. Беше стартер на првите три натпревари, постигна два гола и забележа една асистенција, но потоа се повреди.

Отсуствуваше од тимот речиси осум месеци. До крајот на сезоната одигра 10 минути против Осасуна во Примера и 12 минути против Атлетик Билбао во Купот на Кралот.

Би можело да ве интересира

Барселона бара Пике и Бускетс да се согласат на ново намалување на платите

„Лудото“ лето на Барса продолжува – го потврдија и Жил Кунде

Кунде е пред трансфер во Барселона

Ќе им се суди на Нејмар и поранешните претседатели на Барселона

Мингеза ја напушта Барселона, ќе остане во Ла Лига

(ВИДЕО) Проектилот на Рафиња го реши „Ел класико“

Горан Наумовски