Бредли најдобар американски фудбалер во 2015 година

Од:

Капитенот на американската репрезентација Мајкл Бредли е прогласен за најдобар фудбалер во 2015 година во Соединетите Американски Држави.

Зад репрезентативец и капитен на Торонто останува успешна сезона во шампионатот на Северна Америка, како и со националниот тим.

– За мене ова е големо признание и чест, особено кога ќе се погледне во каква конкуренција бев прогласен за најдобар, изјави Бредли.

Во гласањето учествуваа тренери, поранешни играчи, новинари и репрезентативци на САД.
Бредли освои 43 отсто од гласовите. На второ место беше Фабијан Џонсон со 33 отсто од гласовите, додека Клинт Демпси е на третото место со 20 проценти.

Би можело да ве интересира

Два клуба од МЛС сакаат да го ангажираат Суарез

Ана Ололовска

Бекам: Невил ја заслужи тренерската работа во Интер

Ана Ололовска

Колумбос ја освои титулата во МЛС

Ана Ололовска

Руни може да стане главен тренер на Дерби Каунти

Ана Ололовска

Суарез одбил 32 милиони евра за 4 години во САД

Ана Ололовска

Игуаин се сели во тимот на Бекам

Ана Ололовска