Брајтвајт нов играч на Барселона

Од:

Напаѓачот Мартин Брајтвајт се пресели од Леганес во Барселона. Дваесет и осумгодишниот Данец потпиша договор со Каталонците со важност до летото 2024 година.

Барселона на Твитер објави дека износот на трансферот е 18 милиони евра. Во договорот на играчот, ќе биде пропишана клаузула за откуп на договорот во износ од 300 милиони евра.

Оваа сезона на 24 настапи во Ла Лига, Брајтвајт постигна шест голови.

Би можело да ве интересира

Хакими потпиша со Реал до 2023 година

Ана Ололовска

Раководството на „Камп Ноу“ сака поголеми жртви од Меси и останатите

Ана Ололовска

Канаваро кон Касиљас: Ти ќе станеш претседател на Шпанската федерација, а јас ќе го тренирам Реал

Ана Ололовска

Модриќ реши да остане во Реал Мадрид до крајот на договорот

Ана Ололовска

Гризман ја сака „седумката“ во Барселона

Ана Ололовска

Гризман за зборовите на Бензема за Жиру: Не можам да коментирам, може да доведе до проблеми

Ана Ололовска