Борусија е подготвена да преговара за трансферот на Санчо

Од:

Шефовите на Борусија (Дортмунд) даваат индикации дека се подготвени да преговараат за трансферот на крилниот напаѓач Џејден Санчо во текот на летото. Германците се подготвени да се разделат со својата starвезда, се додека добијат задоволителна понуда, пренесе „Индепендент“.

Најсериозен интерес за Санчо има од Манчестер Јунајтед. И самиот фудбалер е подготвен да премине на „Олд Трафорд“, но има еден услов. Тој сака да види дали „црвените ѓаволи“ можат да обезбедат место во ЛШ следната сезона.

Во меѓувреме, Дортмунд веќе работи на пронаоѓање замена за Санчо и ги започна преговорите со Милот Рашица од Вердер Бремен. Клубот го привлече и младиот Џад Белингем, кој исто така ќе биде наметнуван во првиот тим.

Јунајтед и Борусија ќе треба да постигнат договор за цената на Санчо. Од „Олд Трафорд“ се надеваат дека ќе го земат играчот за сума од околу 55 милиони евра, и се подготвени да додадат дополнителни клаузули за да формираат вкупна сума од 80 милиони.

Би можело да ве интересира

Барселона по 43. пат го освои Гампер купот

Ана Ололовска

Тијаго се збогува со Баерн: Ова е најтешката одлука во мојата кариера

Ана Ололовска

Румениге го потврди заминувањето на Тијаго Алкантара во Ливерпул

Ана Ололовска

Натпревар од пониска лига во Германија заврши 37:0, сето тоа поради социјално дистанцирање

Ана Ололовска

Коман ќе го пропушти мечот со Шалке поради контакт со заразен со коронавирус

Ана Ололовска

Левандовски прогласен за најдобар играч на Баерн во сезоната 2019/20

Ана Ололовска