Бока Јуниорс му нуди нов договор на ветеранот Тевез

Од:

Аргентинскиот клуб Бока Јуниорс му понуди нов договор на својот напаѓач Карлос Тевез, кој ќе важи до крајот на 2021 година, јавуваат медиумите од земјата.

dobivaj vesti na viber

Триесет и шест-годишниот Тевез има договор со клубот кој истекува на крајот на овој месец. Ветеранот се пресели во Бока зимата 2018 година, а пред тоа ги бранеше боите на Шангај, Јувентус, Манчестер Сити, Манчестер Јунајтед и други.

Во сезоната 2019/20, Тевез одигра 18 натпревари на сите турнири со 9 голови и 2 асистенции.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Фудбалерите на Бока предизвикаа масовна тепачка во Бразил, ноќта ја минаа во автобус пред полициска станица

Жарко Настоски

Во Бока уверени дека Кавани ќе премине на „Бомбонера“

А1он

Бока јуниорс преку пенали до Супер купот на Аргентина

Ана Ололовска

Атлетико Мадрид во трка со ПСЖ за ангажман на Тевез

Емир Латифовиќ