Бока јуниорс ја освои шампионската титула во Аргентина

Од:

Бока јуниорс во последното коло во сезоната ја мина Ривер Плата на табелата и стана нов фудбалски шампион на Аргентина.

dobivaj vesti na viber

На две кола до крајот, Ривер Плата имаше три бода предност пред лутиот градски ривал. Во претпоследното коло ремириза со Дефенсор додека Бока јуниорс славеше над Колон со 4:0.

Ривер одигра нерешено и во во последното коло, а Бока јуниорс се мачеше против Химназија Ла Плата на Марадона до 72. минута во која погоди Карлос Тевез што беше доволно за еуфорично славење 20. минути подоцна на стадионот „Бонбоњера“.

Би можело да ве интересира

Маскерано ја презема тренерската функција во репрезентацијата на Аргентина до 20 години

Ана Ололовска

Тренерско деби на Маскерано на клупата на Аргентина

А1он

Меси може да игра со Уругвај и Бразил, тренира со репрезентацијата на Аргентина

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Квалификации СП 2022: Нови победи на Бразил и на Аргентина

ВИДЕО: Аргентинците си заминаа од Бразил, ФИФА ќе го решава скандалот предизвикан од ковид-протоколите

Меси повикан во репрезентацијата за претстојните квалификации за СП 2022 година

Ана Ололовска