Богата понуда од Арапите за голманот на Црвена звезда

Од:

Чуварот на мрежата на белградска Црвена звезда, Милан Борјан, би можел во зимскиот преоден рок да го напушти српскиот првак и учесник во фудбалската Лига на шампиони.

Според српските медиуми, за канадскиот репрезентативен голман се интересирале повеќе клубови, а најконкретна понуда испратил еден клуб од арапските земји. Тие за Борјан ниделе два милиона евра.

Борјан неодамна го продолжи договорот со Звезда, и врзан е за „црвено-белите“ до јуни 2023 година. Овој 32-годишен голман во Звезда дојде во 2017 година, и е еден од најзаслужните за успесите на тимот во последните две години.

Би можело да ве интересира

Ференцварош ќе игра во ЛШ за прв пат од 1995 година, ова е најдолга пауза меѓу два настапа

Ана Ололовска

Мбапе: Со добри трансфери уверен сум дека ќе ја освоиме Лигата на шампионите

Ана Ололовска

Селтик не може да се пласира во групната фаза од Лигата на шампионите уште од 2017 година

Ана Ололовска

Ноер прогласен за најдобар играч во финалето на Лига на шампиони

Ана Ололовска

Мбапе: Таков е живот, ние дадовме максимум, честитки до Баерн

Ана Ололовска

Баерн постави рекорд во Лигата на шампионите со 11. последователна победа

Ана Ололовска