Близнаците Њокас нови ракометари на шампионот Вардар

Од:

Француските интернационални и поранешни репрезентативци, близнаците Кевин и Оливие Њокас, се нови ракометари на Вардар 1961, соопшти вечерва македонскиот ракометен шампион.

Во клупското соопштение се прецизира дека „веќе се завршени сите формалности околу нивниот настап и двајцата ракометари се пријавени за домашното првенство и Лигата на шампиони“.

Левиот бек Оливие зад себе има 32 настапи за француската репрезентација, додека десниот бек Кевин Њокас националниот дрес го носеше на 41 натпревари. Обајцата имаат медали од големите европски и светски натпреварувања.

Би можело да ве интересира

Спектакуларно второ полувреме на Норвежанките против Франција за светската ракометна титула

Катерина Павлова-Николовска

Ракометниот спектакл во Битола без победник

А1он

ЕХФ: Само вакцинирани ракометари на ЕУРО2022

А1он

Три земји поднесоа заедничка кандидатура за ракометното ЕП 2028

А1он

ЕХФ Куп: Македонските ракометарки поразени од Црна Гора

А1он

Отворен 49. Струшки ракометен турнир

А1он