„Благодариме“ на завршната церемонија во Рио

Од:

На церемонијата на свеченото затворање на Олимписките игри во Рио од организаторите, како дел од сценографијата, на платно прострено низ целиот стадион, на голем број јазици беше изразена благодарност на сите учесници за поддршката на Олимпијадата.

Македонското „благодариме“, меѓу светските thank you, danke, merci, како и gracies, hvala…имаше видна позиција на паното.

На Олимпијадата во РИО, Македонија ја претставуваа шестмина спортисти.

Би можело да ве интересира

Две лица загинаа при уривањето на две згради во Рио де Женеиро

Амбасадата во Бразил со упатство до посетителите на годинешниот карневал во Рио

Наум Локоски

Македонка освои злато на Параолимпијадата, но за Хрватска

Емир Латифовиќ

Наковска – Бикова го освои 4.место во дисциплината 50 метри воздушен пиштол

Емир Латифовиќ

Ново финале за Оливера Наковска – Бикова на Параолимписките игри во Рио

Емир Латифовиќ

Параолимпиец трчаше побрзо од олимпискиот првак

Емир Латифовиќ