Бјоркгрен нов тренер на Индијана

Од:

НБА лигашот Индијана пејсерс го назначи Нејт Бјоркгрен за нов главен тренер на тимот.

Четириесет и петгодишниот кошаркарски стручњак претходно беше дел од стручниот штаб на Феникс санс и Торонто репторс, а во 2019 година стана шампион во НБА, заедно со канадскиот клуб како асистент на тренерот.

Поранешниот тренер на Индијана, Нејт Мекмилан доби отказ откако тимот поразен во првото коло од плејофот во НБА-лигата 2019/20 од Мајами (0:4 во серијата).

Би можело да ве интересира

Адебајо ќе потпише рекорден договор во историјата на Мајами

Ана Ололовска

Казинс кариерата ќе ја продолжи во Хјустон

Ана Ололовска

Донован Мичел го продолжи договорот со Јута

Ана Ололовска

Канадските власти не ги пуштаат Репторс да играат во Торонто

Жарко Настоски

Хејворд ја одби опцијата за последната сезона во Бостон

Ландов

Рики Рубио по три години се врати во Минесота

Жарко Настоски