Без Стоилов против Црна Гора, позтивен е на ковид

Од:

Столе Стоилов нема да биде дел од македонската репрезентација на денешниот дуел против Црна Гора на Европското ракометно првенство информираше Ракомeтната федерација на Македонија. Tој добил позитивен резултат ковид тестирањето.

dobivaj vesti na viber

– Денеска за жал ќе играме без Стојанче Стоилов, кој на последното тестирање доби позитивен тест на Ковид-19, се надеваме Столе како еден од лидерите ќе биде во можност да се врати во составот за скоро време, се вели во објавата од РФМ.

Би можело да ве интересира

Стоилов ја завршува репрезентативната кариера: Ми беше чест што 15 години играв за Македонија

Катерина Павлова-Николовска

Македонија е на Светско, ракометарите повторно во елитата

Катерина Павлова-Николовска

Пласман на Светско првенство за историско збогум на легендарниот капитен

Катерина Павлова-Николовска

Ракометарите одат во втората фаза од баражот за Светското првенство

Катерина Павлова-Николовска

Ракометарите против Романија и Чешка во баражот за пласман на Светското првенство

Катерина Павлова-Николовска

Лазаров: Верувам во оваа група ракометари повеќе од самите што веруваат

Катерина Павлова-Николовска