Бетис со понуда до Давид Силва

Од:

Фудбалерот на Манчестер сити, Давид Силва може да ја продолжи кариерата во Бетис, објавија англиските медиуми.

Според „Дејли стар“ 34-годишниот фудбалер во лето ќе се пресели во шпанскиот клуб.

Договорот на Силва со „гаѓаните“ важи до летото 2020 година. Бетис е подготвен да му понуди договор на шпанскиот репрезентативец две години.

Во тековната сезона Силва настапи на 28 натпревари за Манчестер сити, постигна три гола и забележа осум асистенции. Играчот од средниот ред игра за англискиот тим уште од 2010 година.

Би можело да ве интересира

Модриќ раскажа за најголемиот скандал помеѓу Кристијано и Мурињо

Ана Ололовска

Реал и Атлетико со заедничка иницијатива за поддршка на најпогодените од КОВИД-19

Ана Ололовска

Сетиен инсистира на привлекување на Пјаниќ

Ана Ололовска

Навивачи на стадионите во Англија најрано на почетокот на следната сезона

Ана Ололовска

Агентот на Бејл отфрли враќање на Велшанецот во Премиер лигата

Ана Ололовска

Манчестер јунајтед му понуди на Наполи 80 милиони евра за Кулибали

Ана Ололовска