Бетис го шокира Реал

Од:

Екипата на Бетис направи големо изненадување во 5. коло на Шпанското фудбалско првенство со победата над Реал во Мадрид. Натпреварот беше одлучен во четвртата од петте минути судиско надополнување.

Во составот на Реал оваа сезона за прв пат беше Кристијано Роналдо, но и тоа не помогна да се скрши отпорот на гостинот од Севиља.

По пет рунди во Примера, Реал Мадрид има само осум бодови и се наоѓа на седмото место, далеку зад лидерот Барселона која има максимални 15 бода.

За Бетис синоќешната победа беше трета во првенството и со девет собрани бодови се наоѓа на шестата позиција, веднаш пред „кралскиот клуб“.

Би можело да ве интересира

Васкез не сака да го продолжи договорот со Реал

Ана Ололовска

Куман: Ако сакаме повеќе, мора да купиме нови играчи, ако никој не дојде, ќе останеме на ова ниво

Ана Ололовска

Бензема за победа над Алавес: По напорната недела, Реал е на вистинскиот пат

Ана Ололовска

Прв натпревар за Барди во Леванте по тримесечна пауза

Ана Ололовска

Зидан ја презеде одговорноста за елиминацијата во купот од третолигашот Алкојано

Ана Ололовска

Третолигаш го елиминира Реал во шеснаестфиналето од купот

Ана Ололовска