Бесплатен превоз до скопскиот аеродром за пречек на ракометарите на Вардар

Од:

ЈСП Скопје ќе обезбеди два двокатни автобуси за организираниот пречек на ракометарите на Вардар на меѓународниот аеродром Скопје.

– Ги информираме заинтересираните граѓани кои немаат превоз, а сакаат да ги пречекаат шампионите на скопскиот аеродром, дека поаѓањето кон аеродромот е планирано во 17 часот од пред Југодрво. Превозот е бесплатен, се вели во соопштението од прес-службата на ЈСП Скопје.

Планирано е, се наведува, доколку дозволат временските услови, ракометарите од аеродром до плоштадот да се возат со панорамски автобус.

Би можело да ве интересира

Дибиров: Не смееме да го потцениме Нексе

Ана Ололовска

Чупиќ и Јотиќ во тимот на колото на Лигата на шампионите

Ана Ололовска

Вардар подготвен за стилот на Порто „седум на шест“

Ана Ололовска

ЕХФ: Вардар седми фаворит за титулата во ЛШ

Ана Ололовска

Минимален пораз на Вардар на гостувањето во Украина

Ана Ололовска

Писонеро пред мечот со Запорожје: Прв сериозен тест за Вардар

Ана Ололовска