Бернардески може да го напушти Јувентус поради трансферот на Кулушевски

Од:

Останувањето во тимот на крилниот играч на Јувентус, Федерико Бернардески е доведено во прашање.

Италијанецот може да го смени клубот на крајот од сезоната, бидејќи во јануари „бјанко-нерите“ го купија 19-годишниот фудбалер на Аталанта, Дејан Кулушевски, кој до крајот на тековниот италијански шампионат ќе продолжи да игра за Парма на позајмица.

Претходно се водеа преговори дека Бернардески може да стане дел од договорот за трансфер на Лукас Пакета од Милан или Иван Ракитиќ од Барселона.

Договорот на Бернардески со Јувентус е со важност до јуни 2022 година.

Би можело да ве интересира

Интер бара за Лаутаро 90 милиони евра и играч, последната понуда на Барса е 60 ​​милиони плус Видал и Семедо

Ана Ололовска

Претседателот на Фудбалската федерација на Италија се надева дека навивачите ќе се вратат на стадионите во јули

Ана Ололовска

Интер сака да го продолжи изнајмувањето на Санчез до крајот на сезоната

Ана Ололовска

Балотели бара Бреша да го врати во тимот или да му плати обештетување

Ана Ололовска

Наполи е подготвен да направи попуст за Милик за клубовите во Премиер лигата

Ана Ололовска

Во италијанското првенство планираат да одржуваат натпревари секој ден по рестартирањето

Ана Ололовска