Беретини се повлече од турнирот во Рио поради повреда

Од:

Матео Беретини, осмиот рекет на светот, се повлече од турнирот во Рио поради повреда на препоните.

Претходно, 23-годишниот Италијанец планираше да одигра седум турнири во првите три месеци од сезоната, но досега тој настапи само на Австралија опен, каде во второто коло во пет сета загуби од Тенис Сандгрен.

Турнирот Рио Опен во Бразил ќе се игра од 17 до 23 февруари.

Би можело да ве интересира

Вимблдон ќе биде обесштетен од осигурувањето со 114 милиони евра

А1он

Зверев играл со коронавирус во Австралија?

Ана Ололовска

Директорот на Вимблдон: Се надевам дека Федерер и Серена ќе играат во 2021 година

Ана Ололовска

Откажан овогодишниот турнир во Вимблдон, првпат по Втората светска војна

А1он

Ѓоковиќ е недопирлив од 2015 година, вели статистиката

Ана Ололовска

Одлуката за одржување на Вимблдон ќе биде донесена следната недела

Ана Ололовска