Бензема: Се надевам дека ќе ја добијам Златната топка

Од:

Напаѓачот на Реал Мадрид и Франција, Карим Бензема уште еднаш изрази надеж дека ќе биде победник на претстојната церемонија за доделување на Златната топка.

dobivaj vesti na viber

– Да видиме што ќе се случи… Но, се надевам дека ќе ја добијам. Среќен сум што се борам за наградата, излегувам на терен и постигнувам гол. Многу сум среќен. Се надевам дека се ќе продолжи вака. Во секој случај, Светското првенство треба да биде една од нашите цели, со оглед на тоа каков состав располагаме. Мораме добро да се подготвиме за да ги постигнеме нашите цели, а Светското првенство е еден од нив, се разбира, изјави Бензема.

Оваа сезона 33-годишниот напаѓач одигра 15 натпревари за Реал Мадрид во сите конкуренции, постигнувајќи 14 голови и осум асистенции.

Церемонијата на доделување на Златната топка ќе се одржи на 29 ноември во Париз.

Би можело да ве интересира

Бензема: Заминувањето на Роналдо ме исфрли во прв план

ВИДЕО: Меси горд на рекордната седма „златна топка“

Ана Ололовска

Бензема осуден на една година затвор условно за уцена на Валбуена

Ана Ололовска

Полската фудбалска федерација стравува дека Златната топка ќе ја освои Меси, а не Левандовски

Ана Ололовска

Побарана десетмесечна казна затвор за Бензема

А1он

Адвокатот на Бензема за интимната снимка: Од мува направивте слон, Валбуена му завидува на мојот клиент

Ана Ололовска